Geoterminis šildymas

Žemė oras ir vanduo yra natūralus, iki šiol neišnaudoti šilumos šaltiniai. UAB Gręžinys LT siūlo jums įsirengti šilumos siurblį, kurio pagalba jūs galėsite panaudoti šią natūralią energiją savo būsto šildymui, vėsinimui ir karšto vandens ruošimui .Siurblio veikimo principas paprastas. Jūsų sklype yra įrengiamas natūralios šilumos surinkėjas-kolektorius, kuris iš aplinkos surinkta šiluma ženkliai padidinama ir tokiu būdu šildo jūsų namus ir ruošia reikalingą karšto vandens kiekį. Kadangi šiluma yra paimama iš aplinkos, sistemos eksploatacija yra nebrangi, o elektros energija naudojama tiktai šilumos surinkimo ir perdavimo procesui palaikyti.
Nors dauguma namų vis dar naudoja tradicinius šildymo metodus ir oro kondicionierius, vis daugiau žmonių suvokia, kad būtent apie šildymą ir vedinimą, ypač susiduriant su pasauline energijos krize ir globaliu atšilimu, mūsų ateitis- efektyvios, aplinkai nekenksmingos ir rentabilios geoterminės šilumos energijos siurblių sistemos.
Vertikalus žemė / vanduo kolektorius

123

Vertikalus kolektorius- pats patikimiausias būdas surinkti aplinkos šilumą, o jo užimamas plotas yra labai mažas, nes šiluma surenkama iš gręžinio. Be to, tokiu kolektoriumi galima vėsinti patalpas vasaros metu.
Įrengimas- vienas ar keli gręžiniai nuo 60 iki 100 metrų gylio. Į gręžinius suleidžiami PEd32 ar PEd40 U formos vamzdžiai užpildomi neužšąlančiu skysčiu, kuris cirkuliuodamas perneša žemėje esančią šilumą į šilumos siurblį. Šilumos siurblys savo ruožtu perduoda šilumą šildymo sistemai.

 

 

 

Privalumai:

  • Pastovus šilumos šaltinis = pastovus, didelis COP(naudingumo koeficientas) , kadangi temperatūra gilesniuose grunto sluoksniuose nusistovi pastovi apie 10°C temperatūra.
  • Įrengimui reikalingas nedidelis sklypo plotas

Trūkumai:

  • Brangi pradinė investicija į grunto kontūro įrengimą

 

Horizontalus žemės / vanduo kolektorius

124

Horizontalus kolektorius – klojamas 1,2–2,0 m gylyje, jam reikia palyginti daug vietos, juos įrengti nėra brangu ,tačiau tokioje sistemoje šiluminis siurblys žiemos metu dirbs neefektyviai, nes kolektoriaus zonoje temperatūra žiemos metu artima nuliui. Pagrindinis tokio kolektoriaus trūkumas- jo negalima naudoti patalpoms vėsinti.
Jeigu gruntiniai vandenys yra negiliai, o grunto šilumos laidumas geras, galima rinktis horizontalų kolektorių .

 

 

 

Horizontalus vanduo / vanduo kolektorius

145

Jeigu sklypas ribojasi su pakankamo dydžio vandens telkiniu, jame taip pat galima montuoti (paskandinti) lauko kolektorių. Dėl didelio vandenyje esančio energijos kiekio tokie kolektoriais yra vieni efektyviausių ir, galima sakyti, patys pigiausi. Pagrindinis tokio kolektoriaus trūkumas- reikia gana didelio vandens telkinio.

 

 

 

 

 

Vertikalus vanduo / vanduo kolektorius

999

Gruntinio vandens kolektorius tinka sklypuose, kuriuose ne giliasniame negu 15m gylije yra gruntinio vandens.Jei gruntinis vanduo yra giliau,cirkuliacinis lauko kontūro siurblys naudos gana daug elektros energijos,todel mažės šilumos siurblio našumas.Šilumos siurblio su tokiu kolektoriumi (iki 15 m gylio) ypač aukšti naudingumo veikimo koeficientas.Pagrindinis tokių kolektorių trūkumas- vandens kokybė ,kuri turi atitikti gamintojo keliamus antikorozinius šilumokaičio apsaugos parametrus.